Hakkında / About us

IMG_3808

2011’in Ekim ayında birbirleriyle tanıştılar. Nural’ın Floransa aşkını öğrenen Efkan, “Floransa mı ben mi?” diyene kadar çok sular aktı. Nural’ı etkilemek için ne taklalar attı. Her seferinde sohbetleri dönüp dolaşıp yeni kültürleri tanımaya, büyük şehirlere olan aşklarına ve yüksek gri duvarların ardında saklı olan doğa özlemlerine geliyordu. Hayat şartları ne yazık ki onları bu beton kutucukların içine tıkıp nefes almalarına izin vermiyordu.

Bir gün canlarına tak etti ve “yılda en az iki kere tatil yapalım” kararı aldılar. Her tür dış baskıya göğüs gererek uzaklara kaçtılar. Şimdiye kadar Rodos, Moskova, Viyana, Budapeşte, Akyaka, Kelebekler Vadisi, Floransa, Venedik, Roma, Paris, Amsterdam, Brugge ve Brüksel’i gezdiler ve sayı artarak devam etmekte.

Bu siteyi yaratmakta ki amacımız bizim gibi plan yapmaya meraklı ama ne uğraşıcam kardeşim bunlarla diyen insanlara yol göstermek. Sitemizde her lokasyonun ulaşım biçimi, kayda değer yerleri, ilave olarak pek bilinmeyen ama kesin gitmeniz gereken yerler, harita üzerinde lokasyonları, hem öğrenip hem eğlenesiniz diye testler ve bize o tatilin ruh halini çağrıştıran bir şarkıyı yazılarda bulabilirsiniz.

Siz de gezerken kendi gözlerinize ilave iki gözle bakın!

“They’ve found each other by the end of 2011. As Efkan found out Nural’s passion of Florence, Italy, he had lost a great time until he asked ” Florence or me?”. He tried very hard to stole her mind.. Their conversation everytime ends with meeting new cultures, their love to great cities and passion of nature hunger.

One day, they’ve decided to make trips at least twice a year and ran away without thinking anything..Up to now, they’ve visited Rhodes, Moscow, Wien, Budhapest, Akyaka, Butterfly valley, Florence, Venezia, Rome, Paris, Amsterdam, Brugge and Brussel  and still continue..”

Our aim for creating this blog is to guide people whom eager to travel but lazy to make a plan.You can find transportation details of every location, must-visit places, not well known but also must-visit places, locations on map, small quizzes to have fun( see what you know about there :)) and a song which reminds us that holiday’s spirit!

Look with additional two pair of eyes!

(The word “Dortgoz” translates directly from turkish as 4- eyed which is a cheesy joke for whom wear glasses)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s